Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Пожежна безпека

Дата: 13 лютого 2018 о 22:59, Оновлено 18 квітня 2018 о 20:57
Автор: Халюк А. Л.

Основні дії під час виникнення пожежі:

• подзвонити до служби порятунку за номером 101;
  • викликаючи службу порятунку, чітко назвати адресу, номер будинку та своє прізвище; сповістити, що саме горить;
  • негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку;
  • при евакуації з власного будинку більше шансів мають ті люди, що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;
  • пересуватися слід швидко, оскільки кисню більше біля підлоги, до виходу краще повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною;
  • при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму;
  • гасити полум'я слід засобами первинного пожежогасіння: водою, піском, товстою зволоженою тканиною (ковдрою, килимом), вогнегасником;
  • за можливості м'які предмети треба вкинути у ванну та залити їх водою;
  • вимкнути електрику, щоб уникнути ураження електрострумом;
  • не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжим притоком кисню.

Із настанням теплої погоди зростає імовірність виникнення пожеж, особливо через спалювання сухої трави. Значну кількість виїздів пожежними підрозділами здійснено в наслідок цього явища. У зв'язку з цим, Фастівський РС ГУ ДСНС України у Київській області закликає населення відмовитися від самовільного випалювання, яке призводить до масштабних пожеж житлових будинків, господарчих будівель та лісових пожеж.

Шановні громадяни!

Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання листя і сухої трави руйнує грунтовий покрив, знищує грунтоутворюючі мікроорганізми.

Упорядковуються території підприємств, установ, приватних присадибних ділянок. Робиться добра справа, скерована на оздоровлення навколишнього середовища. Але нерідко такі прибирання супроводжуються спалюванням сміття, опалого листя та сухостою. А між тим, це дуже шкодить навколишньому середовищу, виникає ризик виникнення пожеж.

При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо за сухої вітряної погоди. При спалюванні висохлої рослинності вздовж доріг існує загроза неконтрольованого поширення вогню. Дим може надовго зависати в повітрі, погіршуючи видимість на дорогах. Викладені факти є неспростовним доказом того, що спалювання рослинних решток завдає численних загроз довкіллю та здоров'ю людини.

За самовільне спалювання сухої рослинності та її решток передбачена адміністртивна та кримінальна відповідальність. Такі дії загрожують навколишньому середовищу та становлять небезпеку життю людей.

Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі. Давайте спробуємо зберегти наш район від масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої трави та сміття. Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей. Не дозволяйте своїм близьким та знайомим проводити спалювання сухої рослинності та сміття. Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього середовища з себе.

Будьте відповідальними за свої вчинки!

ВОГОНЬ НЕ ПРОБАЧАЄ ПОМИЛОК

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.